Компанія Польвент-Інвест пропонує радіальні вентилятори низького, середнього та високого тиску, у стандартному, вибухобезпечному, кислотостійкому, температуростійкому виконанні, осьові вентилятори канальні, дахові, вентилятори для технологічних процесів, вихрові вентилятори, пилеві та транспортні вентилятори виробництва компаній Elektror (Німеччина), Venture (Польща), Dantherm (Данія).
Класифікація.
По конструкції і принципу дії вентилятори діляться на:
• радіальні (відцентрові) вентилятори;
Даний вид має обертовий ротор, що складається з лопаток спіральної форми. Повітря через вхідний отвір засмоктується всередину ротора, де він набуває обертальний рух і за рахунок відцентрової сили і спеціальної форми лопаток, прямує у вихідний отвір спеціального спірального кожуха. Таким чином, вихідний потік повітря знаходиться під прямим кутом до вхідного. Даний вид вентилятора широко застосовується в промисловості.Відцентрові вентилятори використовуються в якості вентиляторів для вентиляційних установок, канальних, дахових вентиляторів, вентиляторів для технологічних процесів і т.д. Радіальні вентилятори мають найрізноманітніші виконання такі як вибухобезпечне (вибухозахищене), корозійностійке (кислотостійке), термостійке і спеціальне виконання. Незамінні в припливно-витяжних системах вентиляції, системах промислової вентиляції і в системах постачання повітря для різних технологічних процесів, де необхідний високий повний тиск. За високу якість і надійність можна відзначити німецькі відцентрові (радіальні) вентилятори Elektror, польські радіальні (відцентрові) вентилятори Venture і датські Dantherm, а також широко представлені радіальнідахові вентилятори Juwent (Польща). Користуються популярністю кислотостійкі вентилятори Venture (Польща.)
• осьові (аксіальні) вентилятори;
Даний вид вентиляторів містить лопаті (лопатки) які переміщують повітря уздовж осі, навколо якої вони обертаються. Осьові вентилятори створюють великий повітряний потік і малий повний тиск. Осьові вентилятори призначені для систем повітряного опалення та вентиляції в житлових, громадських та виробничих будівлях. Вони широко застосовується в якості канальних вентиляторів і дахових вентиляторів. Осьовий вентилятор, наприклад, важливий елемент в системах, для сушильних камер. Вони використовуються в опалювально-вентиляційних і повітряно-опалювальних агрегатах і в блоках, де відбувається підготовка повітря до вентиляції. Лідерами за якістю і різноманітними виконаннями (вибухозахищене виконання, кислотостійке виконання і т.д.) є: фірма Elektror (Німеччина), Venture (Польща). Juwent (Польща).
• діаметральні (тангенціальні) вентилятори.
Мають ротор барабанного типу (ротор порожній у центрі і лопатки осьового вентилятора вздовж периферії). Повітря забирається по всій його довжині з фронтального боку пристрою. Такі вентилятори виробляють рівномірний повітряний потік уздовж усієї ширини вентилятора і безшумні при роботі. Вони порівняно громіздкі, і повітряний тиск низький. Тангенціальні вентилятори широко застосовуються в кондиціонерах, повітряних завісах, фанкойлах та інших пристроях, де не важливий напір повітря.
Також можна виділити вихрові вентилятори які також називають повітродувками або повітронагнітачами. Вихрові вентилятори використовуються в пневмотранспорті, машинній графіці, пневматичній пошті, багатоступеневих пристроях фільтрації з дуже високим ступенем відділення пилу, промислових пилососах, для аерації басейнів, біологічного очищення стічних вод і т.д. Вони відрізняються невисокою продуктивністю і великим повним тиском (до 63 кПа). Відомі своєю якістю німецькі повітродувки Elektror та польські вихрові вентилятори Venture.
В залежності від величини повного тиску, який вони створюють при переміщенні повітря, вентилятори бувають:
• вентилятори низького тиску (до 1 кПа);
• вентилятори середнього тиску (до З кПа);
• вентилятори високого тиску (до 15 кПа).
Залежно від складу переміщуваного середовища і умов експлуатації вентилятори підрозділяються на:
• звичайні вентилятори для повітря (газів) з температурою до 80 ° С;
• корозійностійкі (кислотостійкі) вентилятори для корозійних середовищ;
• термостійкі вентилятори для повітря з температурою до 200 ° С і вище;
• вибухобезпечні (вибухозахищені) вентилятори для вибухонебезпечних середовищ;
• пилові вентилятори для запиленого повітря (тверді домішки в кількості більше 100 мг/м3).
• спеціальні, наприклад для транспортування природного газу або біогазу ( вентилятор GB / GX Venture, Польща), або переносні вентилятори для тимчасових робіт ( переносний вентилятор Nederman).
За способом з’єднання ротора вентилятора та електродвигуна вентилятори можуть бути:
• з безпосереднім приводом;
• з клиноремінною передачею (з ремінним приводом).
За місцем установки вентилятори ділять на:
• звичайні вентилятори, що встановлюються на спеціальній опорі (рамі, фундаменті і т.д.);
• канальні вентилятори, що встановлюються безпосередньо в повітроводі;
• дахові вентилятори, що розміщуються на покрівлі.