Контроль клімату при вирощуванні шампіньйонів

Опубликовано: 10, 2016 в 18:43

Автор:

Категории:

Все більш важливим стає те, щоб при вирощуванні шампіньйонів контроль клімату здійснювався з використанням новітніх технологій. Шампіньйони це грибами, які вирощуються в Україні і за кордоном протягом багатьох років у великих масштабах. Завдяки дослідженням, проведеним спільно з фермерами, вимоги для цього виду добре відомі і вивчені. Але навіть сьогодні, незважаючи на численні дослідження та публікації грибовиробників, багато клопотів виникає з безперервним контролем необхідних параметрів мікроклімату в приміщеннях вирощування грибів.

Сучасна система, що дозволяє повністю контролювати клімат в різних залах для вирощування грибів, повинна бути правильно спроектована і побудована, складатися з певних пристроїв, сучасного програмного забезпечення, точно і надійно вимірювати та контролювати різні параметри.

Найважливішими елементами системи є:
• Кліматична установка (як правило, включає в себе: нагрівач, охолоджувач, вентилятор, повітрозабірник свіжого повітря, камеру змішування, фільтри на вході та рециркуляції);
• Котел (паровий або водяний) і чіллер;
• Системи вимірювання температури компосту, температури і вологості повітря в залі вирощування і на вулиці, концентрації СО2;
• Правильно спроектована система циркуляції повітря;
• Керуючий комп’ютер з відповідним програмним забезпеченням для управління кліматичними умовами, а також аналізу даних.

Ці елементи є незмінними, залишається тільки вірний підбір обладнання відповідно до розмірів та технологічних властивостей приміщення вирощування грибів. Нижче у цій статті будуть наведені найважливіші аспекти контролю мікроклімату, які слід враховувати при реконструкції або будові сучасних господарств вирощування шампіньйонів.

Кліматична установка

Вентиляційна кліматична установка для грибів складається з таких елементів:
а) камера змішування з повітряними заслінками;
б) фільтри на вході свіжого і рециркуляційного повітря;
в) охолоджувач і нагрівачі (основний і попереднього нагріву);
г) вентилятор.

Кліматичні вентиляційні установки повинні оптимально співпрацювати з системою контролю мікроклімату, бути запроектовані з відповідною резервною потужністю, забезпечувати належний дренаж, бути корозійностійкими та мати легку заміну фільтру, вентилятори повинні забезпечити не менше 3 м³/год повітря на 1 м² площі приміщення . Це лише деякі з важливих особливостей яким мають відповідати кліматичні установки для вирощування шампіньйонів.

Однією з фірм, які пропонуєть кліматичне обладнання для вирощування грибів на українському ринку є «Польвент-Інвест», яка співпрацює з польським заводом “Promont”. Кліматичні системи польського виробництва мають стандартні типорозміри вентиляційних установок для різних площ вирощування шампіньйонів, а саме 120, 200, 300, 400, 600, 800, 1100, 1500, а також 1800 м² з відповідною кількістю вентильованого повітря. Перевагами цих агрегатів є висока механічна міцність, надійність та легкість в обслуговуванні. Всі елементи, за винятком опорної рами, виготовлені з алюмінієвих листів, опорна рама виготовлена зі сталевих оцинкованих листів, що забезпечує стійкість та добрий антикорозійний захист. Теплообмінники вироблені на базі мідних трубок і алюмінієвих пластин з алюмінієвими або сталевими піддонами для збору конденсату. Агрегати складаються з секцій, тож їх легко транспортувати і монтувати. Між охолоджувачем та нагрівачем влаштована ревізійна камера для обслуговування теплообмінників.

Котел і чіллер

Котел повинен забезпечити відповідну максимальну потужність і зміну її відповідно до необхідних параметрів. Тому рекомендується застосовувати газові котли або котли на рідкому паливі. Твердопаливні котли не рекомендуються, оскільки мають досить малу можливість регулювання потужності. Також потрібно вибрати тип котла: водяний або паровий. З точки зору контролю мікроклімату, безумовно, кращим рішенням є паровий котел. По-перше, ми маємо постійну температуру теплоносія, по-друге, паровий котел дає нам можливість контролювати вологість парою (не потрібен додатковий парогенератор), по-третє є джерелом пари для дезінфекції .

Чіллер – це пристрій, який охолоджує водний розчин гліколю, забезпечуючи постійну температуру охолоджуваної рідини для охолоджувача в кліматичній установці. Охолодження є серйозною проблемою для багатьох виробників, які хочуть добитися врожаїв високої якості, протягом усього року. Багато грибовиробників шукають альтернативні джерела вкладаючи гроші в системи подачі колодязної води. В літку при найбільшому навантаженні на один охолоджувач може бути потрібно аж до 15 м3 холодної води на годину, з чим колодязь навряд чи справиться. В багатьох випадках колодязна вода насичена великою кількістю солей, що призводить до зменшення діаметрів трубок охолоджувача і може вивести його з ладу. Такі системи, які мали б знизити вартість всієї системи часто призводять до додаткових грошових вкладень, а також до зупинки виробництва під час експлуатації.

Система циркуляції повітря

Система складається з повітропроводів розведених по всій довжині залу вирощування з відповідними отворами через які доходить повітря з необхідними параметрами. Швидкість руху повітря над поверхнею вирощування при вологості 90-95 % не повинна перевищувати 2,4 м/с, а при 80-85% – не більше 0,6м/с. Тому цю систему також потрібно відповідно запроектувати, щоб забезпечити приплив повітря з необхідною швидкістю по всіх зонах вирощування.

Керуючий комп’ютер

Комп’ютер – один з найважливіших елементів системи керування мікрокліматом залів вирощування шампіньйонів. До нього весь час надходять дані з усіх давачів температури, вологості і концентрації СО2 і на основі налаштувань, які були задані технологом, програмне забезпечення коректує мікроклімат до рівня, який був заданий.

Це досягається шляхом:
• відкриття або закриття клапанів охолоджувача чи нагрівача
• регулювання заслінок свіжого та рециркуляційного повітря
• регулювання продуктивності вентилятора
• відкриття або закриття клапана, пари або води, для зволоження

Керуючий комп’ютер повинен показувати актуальні технологічні параметри в залі вирощування. В випадку виходу з ладу чи неможливості дотримання необхідних параметрів повинен сигналізувати про помилку. При великій кількості залів для вирощування має бути можливість підключення автоматики управління до стаціонарного комп’ютера з керуванням з одного приміщення. Передове програмне забезпечення дозволяє звести до мінімуму відхилення від обраного клімату, зменшити витрату тепло і холодоносія, оптимізувати витрати при осушенні і зволоженні завдяки інтелектуальному прогнозуванню результатів.

Промислові пилососи Nederman Norclean

Опубликовано: 10, 2016 в 18:33

Автор:

Категории:

Все выпускаемые системы делятся на 3 категории: System50, System200, System300.
Изначально в системах использовались контейнеры для сбора объемом 50 и 200 литров. По этому системы и стали называть System50 и System200. Диаметр контейнера System50 составляет 400 мм, диаметр System200 составляет 600 мм. Позднее была представлена System300, которая имеет диаметр контейнера 800 мм. Для обычной уборки небольшого помещения или мастерской достаточно будет использовать System50. Для более большого и более загрязненного помещения необходимо использовать System200, где используется больший контейнер.
Промышленные пылесосы Nederman Norclean используются в следующих отраслях:

 • Авиастроение
 • Строительство
 • Химическая промышленность
 • Производство бетона, цемента
 • Электротехника
 • Пищевая промышленность
 • Металлургия
 • Нефтепереработка
 • Производство пластика, резины, стекла
 • Электростанции
 • Судостроение
 • Дробеструйные камеры
 • Литейная промышленность
 • Машиностроение

и многих других.

Системы с воздушным приводом – cамый эффективный способ собирать влажный или сухой материал при помощи воздуха.

       Наибольшей популярностью пользуются вакуумные системы с воздушным приводом – эфективные и надежные системы с большой вместимостью для засасывания и транспортировки как твердых субстанций, так и жидкостей. Эти системы не требуют электричества и работают от сжатого воздуха и имеют высокое качество конструкции, что позволяет использовать их в самых тяжелых условиях. Выбрав подходящий эжектор, системы Norclean в состоянии выполнить любое требование клиента, которому необходима система для сбора или транспортировки материалов, работающая от сжатого воздуха. Некоторые промышленные пылесосы оборудованы автоматической очисткой фильтров.

 

 

Кроме систем с воздушным приводом компания так же производит промышленные пылесосы с электрическим приводом.

      Электрические пылесосы разработаны для работы в тяжелых промышленных условиях. Большинство электрических вакуумных систем могут использоваться для сбора пыли и гранулята, а так же воды и невоспламеняющихся жидкостей. Norclean предлагает широкий диапазон электрических моторов, чтобы обеспечить достаточный вакуум и подходящие характеристики воздушного потока. Вакуум и характеристики потока воздуха у различных моделей, были тщательно подобраны, чтобы дать наилучший результат при любом применении.

     На всех моделях установлены высококачественные электрические моторы. Они имеют независимое воздушное охлаждение для увеличения срока службы. Моторы также водонепроницаемы, что предотвращает контакт влаги с любой из электрических частей. В условиях тяжелой и непрерывной работы, чтобы предотвратить перегрев системы, на них устанавливается система предотвращения перегрева. Все модели имеют допустимый уровень шума для использования на промышленных предприятиях и офисах. На всех моделях есть возможность установки фильтра типа HEPA.

       Компания так же производит оборудование, которое соответствует Европейской директиве ATEX, т.е. способно работать во взрывоопасной среде. Такое оборудование изготавливается из специальных антистатичных материалов.
news7    news8

Вентиляційні установки JUWENT в гігієнічному виконанні

Опубликовано: 10, 2016 в 18:30

Автор:

Категории:

Вентиляційні установки JUWENT призначені для всебічної обробки повітря в системах опалення, вентиляції і кондиціювання приміщень різного типу призначення.Компанія JUWENT виготовляє установки у 4-х типах:

підвісні установки СР у 3-х типорозмірах (від 450 м3/год до 4250 м3/год.)
середньої продуктивності CSK в 14-ти типорозмірах (від 850 м3/год. до 72 000 м3/год.)
пониженої висоти CSN у 8-ми типорозмірах (від 3400 м3/год. до 56 000 м3/год.)
високої продуктивності СМ в 4-х типорозмірах (від 27 000 м3/год. до 135 000 м3/год.)

За допомогою зручної комп’ютерної програми підбору можна прорахувати, отримати ескіз, усі розміри та технічні характеристики потрібної установки.

Компанія пропонує установки у різних модифікаціях та виконаннях, в залежності від потреб клієнта. Крім стандартного, обладнання пропонується у наступних виконаннях:

– гігієнічному
– кислотостійкому
– корозійностійкому
– вибухобезпечному
– спеціальному (нетиповому) виконанні
– у виконанні для басейнів

Вентиляційні установки в гігієнічному виконанні призначені для застосування в системах кондиціювання, вентиляції та опалення, до яких встановлюються спеціальні вимоги по гігієнічному стану внутрішніх поверхонь кондиціонерів, а також підвищені вимоги до тепла і шумоізоляції. Це обладнання застосовуються на об’єктах харчової промисловості, в «чистих кімнатах», в медичних установах, на чистих виробництвах електронної промисловості. Конструкція вентиляційних установок в гігієнічному виконанні базується на стандартних моделях установок JUWENT, але відрізняється матеріалами і компонентами, з яких виготовлена. JUWENT пропонує гігієнічні установки в двох версіях: стандартної і спеціальної. Вентиляційні установки в спеціальному гігієнічному виконанні відповідають більш високому рівню гігієнічних вимог. Підвісні установки СР, за умови відповідного монтажу, можуть постачатись тільки в стандартному гігієнічному виконанні, через відсутність необхідного тиску вентилятора (повітря повинно проходити щонайменше два рівні фільтрації, а вентилятори установок СР не в змозі забезпечити подолання опору що створять два фільтри). Модельний ряд установок JUWENT у гігієнічному виконанні складається з модифікованих типорозмірів стаціонарних установок типів CSК і CSN. На відміну від установок загального призначення, в обладнанні в гігієнічному виконанні застосовуються матеріали стійкі до дії хімічних миючих засобів, внутрішні стінки корпусу виготовляються з нержавіючої сталі, поверхні усіх стиків стінок корпусу заокруглюються зсередини за допомогою силікону з бактерицидними добавками. Болти і шурупи, які застосовуються в конструкції обладнання забезпечуються пластмасовими головками, теплообмінники та вентилятори покриваються епоксидною фарбою. Профілі несучої рами установок виготовлені з алюмінію теж покриваються епоксидною фарбою. Установки комплектуються двома секціями фільтрації – грубої і тонкої очистки. Повітряні заслінки та рамки фільтрів виготовляються із нержавіючої сталі. В секціях фільтрів, повітроохолоджувачів і рекуператорів передбачаються оглядові віконця та внутрішнє освітлення. Також гігієнічні вентиляційні установки можуть бути оснащені бактерицидними ультрафіолетовими лампами.

Вся продукція компанії JUWENT відповідає стандартам якості ISO 9001: 2008, а також сертифікована в системі ГОСТ і УкрСЕПРО за схемою з обстеженням виробництв. У 2010 р компанія JUWENT отримала висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, про те що вентиляційні установки можуть застосовуватися у фармацевтичній промисловості і в медичних установах в системах вентиляції та кондиціювання.

 

Актуальність застосування повітрювально-опалювальних агрегатів (тепловентиляторів)

Опубликовано: 10, 2016 в 18:24

Автор:

Категории:

Стійкі тенденції в ціноутворенні на енергоносії змушують розробляти все більш ефективні способи їх використання. Особливо актуальна ця проблема для опалення приміщень. Традиційні системи опалення, безумовно, залишаються найбільш вживаними, але часто є надмірними. Такий стан справ характерний для складських і виробничих приміщень з великими площами, теплиць, автосервісів і т.п. Саме в цих варіантах незамінні повітряно-опалювальні агрегати (тепловентилятори), які застосовуються в системах повітряного опалення.

Одна з найважливіших переваг тепловентиляторів – теплова економічність і швидкий нагрів опалюваного приміщення. Повітряно-опалювальні агрегати дозволяють прогріти приміщення до робочої температури всього за 20-30 хвилин. А значить, немає необхідності в цілодобовій роботі обігрівачів, що призводить до значної економії палива та електроенергії. Тепловентилятори є достатньо надійним і довговічним устаткуванням, здатним повноцінно функціонувати протягом багатьох років. Монтаж повітряно-опалювальних агрегатів не представляє особливої складності, таке обладнання не є вимогливим в обслуговуванні і практично ніколи не потребує ремонту. До того ж вартість такої системи, залежно від її функціонального призначення і потужності, на порядок нижче устаткування, яке застосовується в традиційних системах опалення.

Компанія «Juwent» пропонує широкий асортимент тепловентиляторів для повітряного опалення джерелом тепла в яких може служити гаряча вода, перегріта пара або електрична енергія. Модельний ряд повітряно-опалювального обладнання досить широкий і охоплює практично весь спектр його можливого застосування (теплова потужність одного агрегату в залежності від моделі і типорозміру – від 3 до 459кВт, продуктивність по повітрю – від 450 до 19000м3/год). Апарати відрізняються високою надійністю, низьким рівнем шуму і хорошим дизайном. Також компанія може запропонувати тепловентилятори у вибухобезпечному виконанні.