Тепловентилятори


Фахівці нашої компанії проконсультують з технічних питань та здійснять підбір тепловентиляторів відповідно до Вашого запиту та рекомендаціями виробника.

Повітряно-опалювальні агрегати (тепловентилятори) застосовуються в системах повітряного опалення. Одна з найважливіших переваг тепловентиляторів – теплова економічність і швидкий нагрів опалюваного приміщення. Повітряно-опалювальні апарати дозволяють прогріти приміщення до робочої температури всього за 20-30 хвилин. А значить, немає необхідності в цілодобовій роботі обігрівачів, що призводить до значної економії палива та електроенергії. Тепловентилятори є достатньо надійним і довговічним устаткуванням, здатним повноцінно функціонувати протягом багатьох років. До того ж вартість такої системи повітряного опалення, в залежності від її функціонального призначення і потужності, на порядок нижче устаткування, яке застосовується в традиційних системах опалення.

Компанія «Juwent» пропонує широкий асортимент тепловентиляторів, для повітряного опалення, джерелом тепла, в яких, може служити гаряча вода (водяні тепловентилятори Тропік або Терм), перегріта пара (парові тепловентилятори Терм), електрична енергія (електричні тепловентилятори АGE) або газ (газові тепло вентилятори). Модельний ряд повітряно-опалювального обладнання досить широкий і охоплює практично весь спектр його можливого застосування (теплова потужність одного агрегату в залежності від моделі та типорозміру – від 3 до 459 кВт, продуктивність по повітрю – від 450 до 19 000 м3/год). Апарати відрізняються високою надійністю, низьким рівнем шуму і хорошим дизайном. Також компанія може запропонувати тепловентилятори у вибухозахищеному виконанні.

Розрахунок теплової потужності для опалення (теплотехнічний розрахунок приміщення)

Для розрахунку кількості повітряно-опалювальних апаратів слід в першу чергу визначити споживання тепла даного приміщення. При цьому необхідно визначити теплові втрати приміщення через огородження, вікна, двері, ворота, стелю і т.д., а також теплонадходження від машин, механізмів, електроприладів, людей. Можливо, що в цьому приміщенні існує приплив тепла з вентиляційним повітрям.

В результаті розраховується тепловий баланс приміщення, а далі визначається, яким способом буде доставлятись необхідна кількість тепла для підтримки потрібної температури. Такі розрахунки звичайно виконуються досвідченим проектувальником і досить складні.

Нижче представлений спрощений і наближений метод розрахунку теплоспоживання приміщення і визначення кількості тепловентиляторів Juwent.

Формула визначення теплової потужності апаратів повітряного опалення Juwent Tropic, Term або інших, для даного приміщення:

Q = qV * Vп * (tв – tн) * 0,001, кВт

де:
Q – загальна потужність, необхідна для обігріву приміщення, кВт
Vп – об’єм приміщення (шир.*вис.*довжина), м
tв – температура повітря всередині приміщення (необхідна), °C
tн – зимова розрахункова температура зовнішнього повітря, в даній кліматичній зоні, яка приймається по СНиП, °C
qV – питома теплова потужність, Вт/м3К (визначається по малюнку нижче)

Розрахувавши необхідну теплову потужність для опалення приміщення, можна визначити кількість агрегатів повітряного опалення Juwent Tropic, Term або інших, які повинні забезпечити підтримання температури повітря на потрібному рівні.

Застосовуємо просту формулу:

n = Q/Q1
де:
n – потрібне число апаратів повітряного опалення, шт.
Q – необхідна теплова потужність для опалення приміщення, кВт
Q1 – теплова потужність одного тепловентилятора, кВт (визначаємо з каталогу повітряно-опалювального обладнання)